Hřebíček esenciální olej

vratné obaly
5 ml
91 Kč
10 ml
154 Kč
30 ml
370 Kč
50 ml
576 Kč

Hřebíčkový esenciální olej je získáván destilací sušených pupenů hřebíčkovníku (Syzygium aromaticum / Eugenia caryophyllus L.).

Má intenzivní, teplou a kořenitou vůni.

Hřebíčkový olej je známý svými protizánětlivými, dezinfekčními a analgetickými vlastnostmi.

Zde je několik přínosů a použití hřebíčkového esenciálního oleje:

  • Ulevování od bolesti: Hřebíčkový olej je známý svými analgetickými vlastnostmi a může pomoci při zmírnění bolesti. Může být použit při bolestech zubů, bolestech hlavy nebo bolestech svalů a kloubů. Je důležité ho ředit v nosném oleji před aplikací na kůži.
  • Protizánětlivé účinky: Díky svým protizánětlivým vlastnostem může hřebíčkový olej pomáhat při redukci zánětu a otoku. Může být použit při podrážděné nebo infikované pokožce nebo při problémech s dásněmi.
  • Antimikrobiální vlastnosti: Hřebíčkový olej obsahuje látky s antimikrobiálními vlastnostmi, které mohou pomoci bojovat proti bakteriím, plísním a virům. Může být použit jako přírodní dezinfekční prostředek nebo při léčbě akné.
  • Uklidňování zažívacích potíží: Hřebíčkový olej může pomoci při zažívacích potížích, jako jsou nadýmání, zažívací potíže nebo průjem. Může se přidávat do masážního oleje pro masáže břicha nebo se užívat ve formě přírodního čaje.
  • Aromaterapie: Hřebíčkový olej má silnou a charakteristickou vůni, která může být využita v aromaterapii. Může pomoci zlepšit náladu, uvolnit napětí a podpořit pocit pohody.

Je důležité mít na paměti, že hřebíčkový olej je velmi silný a koncentrovaný, a proto by měl být vždy ředěn v nosném oleji nebo jiném nosiči, pokud se aplikuje na kůži.

Před použitím hřebíčkového oleje se také doporučuje konzultovat s odborníkem nebo aromaterapeutem, zejména pokud máte nějaká zdravotní omezení nebo užíváte léky.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Indonesie

back to top