Eukalyptus esenciální olej

vratné obaly
5 ml
82 Kč
10 ml
136 Kč
30 ml
327 Kč
50 ml
508 Kč

Eukalyptový esenciální olej se získává destilací listů a větví stromů rodu Eucalyptus. Existuje více než 700 druhů eukalyptů, ale nejběžněji používaným druhem pro získávání esenciálního oleje je Eucalyptus globulus.

Eukalyptový olej je známý pro svou silnou vůni, která je svěží, mentolová a jehličnatá.

Eukalyptový olej má širokou škálu přínosů a použití, včetně:

  • Dechové cesty: Eukalyptový olej je často používán pro podporu zdraví dýchacího systému. Jeho mentolový charakter může pomoci uvolnit hlen a ulehčit dýchání při nachlazení, kašli, sinusitidě nebo alergiích.
  • Uklidnění a zklidnění: Eukalyptový olej má osvěžující a povzbuzující vůni, která může pomoci snížit únavu, stres a nervozitu. Difuzní terapie eukalyptovým olejem může přispět k relaxaci a posílení duševní pohody.
  • Péče o pokožku: Eukalyptový olej má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, které ho činí vhodným pro péči o pokožku. Může být použit při léčbě akné, drobných ran, podráždění kůže a kožních infekcí.
  • Repelent: Vůně eukalyptového oleje může odstrašovat hmyz, jako jsou komáři a blechy. Přidání eukalyptového oleje do přírodních repelentů nebo použití na zahradě může pomoci ochránit před hmyzem.
  • Úleva od svalového napětí: Eukalyptový olej se často používá v masážních olejích nebo balzámech kvůli svým relaxačním a osvěžujícím vlastnostem. Může pomoci uvolnit napětí a uklidnit svaly.

Je důležité si uvědomit, že eukalyptový olej je silně koncentrovaný a může být dráždivý na pokožce. Před použitím se doporučuje provést citlivostní test a dodržovat správné způsoby ředění, pokud jej aplikujete na kůži.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Austrálie

back to top