Cypřiš esenciální olej

vratné obaly
5 ml
82 Kč
10 ml
136 Kč
30 ml
327 Kč
50 ml
508 Kč

Cypřišový esenciální olej se získává destilací větví, jehličí a šišek stromu cypřiše (Cupressus sempervirens).

Má výraznou dřevitou vůni, která je často popsána jako svěží a jehličnatá. Cypřišový olej je v aromaterapii oblíbený pro své relaxační a vyrovnávající účinky.

Zde je několik přínosů a použití cypřišového esenciálního oleje:

  • Uklidnění a snížení stresu: Cypřišový olej má uklidňující vlastnosti a může pomoci snížit pocit úzkosti a stresu. Jeho vůně může podporovat relaxaci a harmonii.
  • Dechový systém: Cypřišový olej může pomoct uvolnit dýchací cesty a podporovat zdravou funkci plic. Může se použít při nachlazení, kašli nebo jiných problémech dýchacího systému.
  • Péče o pokožku: Cypřišový olej má antiseptické vlastnosti a může pomáhat při léčbě akné, vyrážek nebo kožních infekcí. Je však třeba dávat pozor na jeho koncentrovanou povahu a správně jej ředit v nosném oleji před aplikací na pokožku.
  • Podpora cirkulace: Použití cypřišového oleje při masáži může podpořit cirkulaci krve a uvolnění napětí v svalech.
  • Odstraňování nepříjemného zápachu: Cypřišový olej má silnou vůni a může být použit k neutralizaci nepříjemných pachů v místnosti, jako jsou zápachy z tabáku nebo zatuchlého vzduchu.

Jako u všech esenciálních olejů, je důležité provést citlivostní test před použitím na pokožce a dodržovat správné způsoby ředění, pokud se aplikuje na pokožku.

Pokud máte jakékoli zdravotní problémy, poraďte se s lékařem nebo aromaterapeutem před použitím cypřišového oleje.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Itálie

back to top