Grapefruit pink esenciální olej

vratné obaly
5 ml
91 Kč
10 ml
154 Kč
30 ml
370 Kč
50 ml
576 Kč

Esenciální olej z růžového grepu (Citrus x paradisi) se získává lisováním slupek plodu.

Má svěží a ovocnou vůni, která je charakteristická pro grepové ovoce. Grapefruitový esenciální olej je oblíbený pro své povzbuzující a osvěžující účinky na tělo i mysl.

Zde jsou některé přínosy a použití esenciálního oleje z růžového grepu:

  • Energie a nálada: Grapefruitový olej je známý svými povzbuzujícími účinky na náladu. Jeho svěží aroma může pomoci zvýšit energii, povzbudit a podpořit pozitivní myšlení. Difuzní terapie s grapefruitovým olejem je oblíbená zejména ráno, pro osvěžení a nastartování dne.
  • Podpora trávení: Grapefruitový olej se často používá k podpoře trávicího systému. Může podporovat normální funkci trávicího traktu, stimulovat chuť k jídlu a pomáhat při detoxikaci těla.
  • Péče o pleť: Grapefruitový olej má astringentní a čistící vlastnosti, což ho činí užitečným při péči o pleť. Může pomoci zúžit póry, vyrovnat mastnou pleť a podpořit její čistotu a zářivost. Je však důležité ředit olej v nosném oleji před aplikací na pokožku a vyhnout se vystavení slunci po použití kvůli možnosti fototoxicity.
  • Redukce stresu: Grapefruitový olej má relaxační účinky a může pomoci snížit stres a úzkost. Jeho aroma může přinést pocit klidu a uvolnění.
  • Očištění vzduchu: Grapefruitový olej může být použit k očištění vzduchu v místnosti. Může neutralizovat nepříjemné pachy a vytvořit svěží atmosféru.

Je důležité si uvědomit, že grapefruitový olej může interagovat s určitými léky, zejména s některými typy antidepresiv a léky na vysoký krevní tlak. Před použitím grapefruitového oleje nebo jiných esenciálních olejů je vždy nejlepší se poradit s lékařem, zejména pokud užíváte léky nebo máte zdravotní problémy.

Objem: 10, 30 a 50ml

Země původu: Itálie

back to top