o nás

NATURINKA – návrat k podstatě, řemeslu a hodnotám

naturinka-jak jsem k tomu přišla

… to dobré, nevzniká jen tak samo od sebe. Své poslání člověk musí aktivně hledat.

Mé pátrání mě přivedlo zpět k rodině, jako hodnotě, která pro mě znamená trvalý základ a smysl života. Prožívám ji jako symbol lásky a péče, nejen o blízké a nejbližší. Odpovědí na mou otázku „kudy dál“, byla pro mne a stále je moje dnes pětaosmdesátiletá babička, zásobující své potomky láskou, domácími mýdly, džemy, sirupy, pletenými ponožkami a svetry, háčkovanými taškami…
Přijímala jsem od babičky vše, zkoušela v životě leccos, a když přišel ten správný čas, vznikla NATURINKA. Její myšlenka je jednoduchá, a tak se může dále rozvíjet:

Ruční výroba z přírodních surovin, úplná zdravotní nezávadnost a bez výjimky ekologický přístup k výrobě i balení.

Na cestu s NATURINKOU jsem vykročila v květnu 2013 a k mému nadšení stále roste. Začínám mýdly, v malé dílně, a rodí se další a další nápady - krémy, masti…

… když člověk dělá něco pro sebe, tak to dělá nejlépe, jak může…
Mým úkolem v NATURINCE je přijít na to, jak dát lidskému tělu to, co potřebuje a to cestou, která mu bude prospěšná a neublíží. V mém zájmu je nabízet výrobky, které mají smysl. Vyrábím je takové, jaké je potřebují moje děti a rodina - za studena, z nejkvalitnějších surovin dostupných na českém trhu a bez syntetických konzervantů.
Hřeje mě u srdce, že tak vlastní prací podporuji a uvádím znovu do života hodnoty, které z našeho světa mizí.

… i ten, kdo má „málo“, má stále dost pro toho, který to potřebuje…
Jako máma cítím spojení s přírodou, coby podstatou zdravé lidské existence. Jsem jí vděčná za svých pět dětí a myslím nejen na ty, kteří takové štěstí nemají, ale i na ty, kteří jsou nějakým způsobem postiženi.

Již od samého začátku fungování je NATURINKA oficiálním dárcem společnosti DebRa ČR, která se věnuje péči o děti postižené nemocí motýlích křídel. Tihle maličcí si vše uvědomují, trpí a nemohou s tím sami vůbec nic dělat. Na rozdíl od spousty jiných nemají žádnou šanci zmírnit své trápení, a přesto statečně bojují s každým dnem, který se nám může zdát jako normální a běžný.

NATURINKA posílá z každého prodaného výrobku tři koruny na jejich podporu.
Pomoc jim, beru jako přirozenou morální povinnost pro nás pro všechny, kteří můžeme jít svobodně životem.

Děkujeme, že jste tady a že jste právě teď tady s námi.
Pevné zdraví, lásku a klid vám všem přeje

Barbora Kálnássy

back to top